Foodtrip Barcelona

No, hello! Prokrastinácia v spojení s písaním postov na blog u mňa vedú na plnej čiare. Asi tretí krát som si vo WordPresse otvorila tento článok ale BuzFeed videá na Youtube alebo odpisovanie na správy na Facebooku boli vždy dôležitejšie, haha. Tento krát ležím v posteli, internet mám zakázaný a mobil mi bol odobratý mojim parťákom z tejto cesty. Už mi neostáva nič iné ako písanie.

V Barcelone bolo asi veľa z vás. Ja som ju prvý krát navštívila asi pred piatimi rokmi kde som začala môj vtedajší trojmesačný trip po Španielsku. Už vtedy sa mi páčila ale keď som potom neskôr zažila život v malých španielskych mestečkách a videla som aj iné miesta, tak som brala Barcelonu ako slabší odvar čo sa týka krásy Španielska. Vtedy som však pozerala na mestá inak a tak ma zaujímalo či sa môj pohľad po takom čase na toto miesto zmení.

Na Barcelonu sme si nechali pred cestou na Kanárske ostrovy štyri plné dni (dobre, tak päť keďže som zle objednala letenky), však nech o nič neprídeme. Čo budem klamať, nabudúce by som kľudne ostala aj dlhšie. Nie, že by som bola doslova uchvátená ale viem si predstaviť tu prežiť kľudne aj mesiac a viem, že by ma neomrzela. Neviem či aj na vás dýcha toto mesto slobodou ale ja ho mám prepojenú práve s týmto slovom. A dúfam, že ju budete cítiť z mojich fotiek rovnako ako ja.

Turistickým miestam sme sa celkom vyhýbali. Na trhovisko sme išli iba pre džúsy, neodolali sme kokosovému nanuku a rýchlo sme utekali preč od ľudí do menších uličiek kde sa dá túlať od rána do večera. Čo som ale vedela, že sa mi bude z pamiatok páčiť bol Barcelonský Pavilón. Budova je minimalistická a má krásne zákutia s vodou a mramorové či travertínové steny. Fotogenické miesta kam sa pozriete, škoda, že ja nie som taká fotogenická aby som vám ukázala aké fotky sa tu dajú spraviť, haha. Ku tomu všetkému som vás oklamala. Steny sú v originále zelené, ale aspoň som vás navnadila aby ste sa išli pozrieť ako naozaj vyzerajú. Určite by som to dala do must see zoznamu miest, ktoré treba vidieť.

Ubytovanie sme ešte týždeň pred odletom nemali vybraté. Najprv sme uvažovali nad Airbnb ale prišlo mi drahé a netúžila som po samostatnej izbe u niekoho cudzieho. Tento krát som skúsila ubytovanie cez Booking a viac menej som celé Španielsko už nehľadala cez nič iné. Na poslednú chvíľu nie je veľa miest na rozhodovanie (čo mne uľahčuje výber) a aj ceny sa vedia celkom znížiť. Odteraz objednávam len až keď horí deadline, hah. Nakoniec sme boli ubytovaní v obrovskom prepojenom byte rovno v centre kde sme mali vlastnú izbu a ostatné miestnosti boli zdieľané.  Ja mám túto atmosféru rada, tak ako hostely. Nikdy neviete na koho narazíte. V izbe stará dlažba, veľká posteľ a malý balkón, pod ktorým sa žil rušný barcelonský život. A k tomu na druhom konci bytu táto krásna terasa s výhľadom do ružového vnútrobloku, nie je o čom, za mňa spokojnosť.

Aj keď sme mali v pláne veľa chodiť a fotiť miesta, ktoré sme nepoznali, nedokázali sme ani jeden deň vynechať pláž, ktorú som práve zistila, že nemám odfotenú ani jeden krát. Niekedy práve tie najkrajšie okamihy nechcete kaziť fotením alebo akýmkoľvek vyrušovaním. Máte to tak aj vy? Mne sa to poslednú dobu stáva často. Mám aspoň palmy a poletujúceho vtáka, myslím, že je to na navodenie atmoféry cez fotky postačujúce. Ak by ste chceli trošku vetra do vlasov, odporúčam sa ísť pozrieť na more až na koniec pláže ku skalám a užijete si ho toľko až vás rozbolí hlava ale samozrejme výhľad na šíre more stojí za to. BTW, pri pláži nájdete celkom dobré burgre kde je vždy plno, Makamaka.

Doteraz som mala na blogu iba tripy, ktoré smerovali za jedlom. Samozrejme aj tento krát som chcela navštíviť bistrá a kaviarne ale pravdupovediac, myslím, že posledné mesiace som to s vysedávaním v podnikoch preháňala a tak som sa to snažila minimalizovať. Radšej som si pripravila raňajky v našom El Puchi a väčšinu jedla sme si nakupovali na ubytovanie. Prvé ráno sme však museli začať práve dobrým jedlom. Sedeli sme pri MACBE a naozaj som nestihla pozrieť žiadne podniky a nevedeli sme kam pôjdeme. V tom sme si uvedomili, že hneď pri nás je kopa podnikov. Toto nerobievam, rada si naplánujem kam na jedlo ale teda výber ísť do Kino sa ukázal ako good choice. Ak vám nevadí trieskanie skate-ov všade naokolo, dajte tejto kaviarni šancu, raňajky boli super a káva s ovseným mliekom perfektná. Takisto som dala šancu zahviezdiť kaviarni Federal, ktorú som našla na Instagrame, ktorá ma dostala tým, že môžem sedieť vo výklenku. Treba využiť keď doma v Prahe môžem sedieť jedine tak doma za oknom a piť čaj. Dala som si shakshuku, ktorú si dávam vždy keď ju niekde objavím a bola super. Ku nej som dostala topinky, ktoré som nedojedla. Zbytok dostal bezdomovec, ktorý sa nás opýtal či by to nemohol dojesť, no problem, aspoň sa nevyhodí. Obsluha veľmi milá a ochotná, takže odporúčam, choďte do toho.

Chcela som vyskúšať aj vyhlásené Flax & Kale ale mali plno a nechcelo sa nám sedieť s cudzími ľudmi pri stole tak sme to vzdali. Našťastie som na nich narazila keď sme išli okolo trojposchodového H&M, dokonale prepojené, môžte si nakúpiť a potom si sadnúť hore do kaviarne alebo si zobrať takeaway jedlo a drink ako ja. Coco masalachai bol naozaj úchvatný a keby som mohla a chcela mínať vyskúšam všetky šťavy a šaláty, ktoré tam mali.  Na čo som ale právom hrdá pretože som to u nikoho nevidela bolo objavenie najkrajšej kaviarne ever, ktorá je prepojená na concept store. Dalo zabrať nájsť toto miesto, podarilo sa nám prísť aj na nesprávnú adresu ale nakoniec sme to dali a ak hľadáte oázu kľudu uprostred mesta, toto je to pravé miesto, však sa len pozrite na fotky! Myslela som, že to bude vyhajpované miesto ale okrem nás bol obsadený iba jeden stôl. Ako to práve po sebe všetko čítam, tak tých podnikov zase málo nebolo, haha, zámer nevyšiel.


 


Barcelona je skvelá, o tom niet pochýb. Kde sa ale mne páčilo najviac bolo malé námestie, na ktoré sme dorazili autobusom v štvrti El Carmel. Až tam som zažila túto krajinu tak ako si ju pamätám. Malomestský život, malé potraviny, nízke staré domy a k tomu pomaly zapadajúce slnko, pre mňa najkrajší moment počas dní. Upevnil ho samozrejme výhľad z Bunkers del Carmel kde sme mali namierené a kde vás čaká krásny výhľad na Barcelonu.

Páčil sa vám môj pohľad na toto mesto alebo ste mali z neho iný pocit? Dajte vedieť do komentárov! Mala by som sa poponáhlať aj s článkami z Kanárskych?

 

18. septembra 2017
10. decembra 2017

RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT