Foodtrip Berlin no.2

Berlínu som dala druhú šancu po tom čo sa ma ten istý človek, s ktorým som tam bola pred pol rokom spýtal zo dňa na deň či ideme na výlet. Proti týmto spontánnym tripom nikdy nehlasujem proti takže o dva dni sme nasadali do auta smer Nemecko.

Bez plánu, bez toho aby sme vedeli ako dlho ostaneme, však po ceste všetko nájdeme a premyslíme. Mám však ja hlavu deravú a zabudla som, že na diaľnici vôbec nemávam dáta. Všetko čo sa mi pomocou hotspotu podarilo, bolo rýchlo zaplatiť jeden z najlacnejších hotelov na bookingu a objaviť miesto pre dvoch najviac vyhladovaných výletníkov.

O tretej na obed sme teda konečne dorazili do Berlin Burger International. Nečakajte veľmi útulné prostredie, je to skôr silný punk ale taký familiárny, kde sa cítite vítaní. Ochutnali sme klasický cheeseburger a BBQ burger s batátovými hranolkami. Burgre majú na výšku asi 100cm a chuťovo sú super, hlavne teda môj cheese stál za to. Určite by som ochutnala aj iné druhy, vyberú si aj vegáni, takže choďte do toho.

Po výdatnom obede sme sa zložili na hoteli a keďže minule sa mi nepodarilo dostať sa do C/O Berlin tak tento krát som si to nemohla nechať ujsť. Galéria, ktorá ma dole pri vchode Bookshop s knihami o fotografiách a práve tie som chcela vidieť. Pred galériou je Photoautomat, ktorý vyzeral celkom zaujímavo. Nemíňajte však 2 eurá ak nepotrebujete fotky na oznamko, to už fotka zvnútra je lepšia, haha. Samozrejme cestou ako sme išli ku galérii som zahliadla Urban Outfiters, v ktorom sa zastavím v každom európskom meste kde ho vidím. Nikdy si tam nič nekúpim ale itak je to môj najobľúbenejší obchod. Celý čas som inak nosila jeho bundu keďže ja som sa vybrala do 12 stupňového Berlína v krátkej riflovke. Pocitovo však boli podľa mňa tak 2 stupne. A možno to bola len zámienka aby som sa cítila príjemne v jeho veciach. Ženy, kradnete aj vy vašim mužom mikiny a tričká? Alebo je to len moja úchylka?

Večer sme unavení strávili v kaviarni na hoteli a následne na izbe nech ráno vstaneme skoro, keďže sme sa dohodli, že navečer už zamierime domov, do Prahy. Na druhý deň ráno sme samozrejme vyspávali (ako inak)a trvalo hodinu kým sme sa dostali z izby. Ako miesto na raňajky som vybrala Aunt Benny. Mramorové stolíky, dobré jedlo, málo ľudí, čašníci ako z filmu a psík, ktorý okolo nás pobehoval, to všetko zaručilo super ráno. Nepokazilo ho ani pokuta, ktorá na nás čakala v aute 🙂


Ak máte radi magazíny ako ja, určite nevynechajte Rosa Wolf kde si môžte sadnúť aj na kávu. Tých kaviarní kde si môžte sadnúť je samozrejme po Berlíne veľa a ja som mala problém v tak krátkom čase vyskúšať viac ako dve. Tak aspoň mám dôvod prečo ísť do tohoto mesta znova na jar. Pre mňa najkrajšia časť Berlína ostane po tomto výlete asi Kreuzberg kde sme si dali dlhú prechádzku popri metre (nadzemke?), pretože sme hľadali jeden výhľad z fotky na Instagrame. Samozrejme sme ho nenašli ale aspoň sme na chvíľu vypli a len tak sme si užívali túto štvrť. Takisto ak sa chcete poprechádzať, odporúčam Tiergarten, najväčší park v Berlíne, ktorý vedie ku Victory Column. Ten sa pekne vyníma už z podchodu ale ak zdoláte niekoľko schodov a dostanete sa hore, naskytne sa vám krásny 360 stupňový výhľad na Berlín. Čo sa mne teda nepodarilo, keďže vstup nemôžte zaplatiť kartou ale z fotiek zhora som bola unesená. A čo vy? Čo zaujalo z tohto mega krátkeho výletu najviac? Plánujete ísť do Berlína?


 

 

 

 

7. februára 2018
8. marca 2018

RELATED POSTS

2 komentáre

 1. Odpovedať

  Viki

  16. februára 2018

  takéto food tipy na rôznych miestach mám najradšej 😉 super fotky

  My Supercalifragilisticexpialidocious Diary | Live Better, Love Harder & Cure Hangovers

  • Odpovedať

   jedzamiluj

   19. februára 2018

   To som rada Viki, daj vediet ak sa niekde vdaka mojim tipom zastavis :))

LEAVE A COMMENT