Cascara čaj so škoricou a sultánkami


Dnes som od rána fotila a upravovala fotky, takže mi úplne vypadlo, že som pre vás chcela pripraviť a nafotiť recept. O štvrtej som išla domov a svetlo už trošku zapadalo. Ale nevzdala som sa a povedala som si, že vám aspoň rýchlo odhalím na čom si poslednú dobu pochutnávam. Určite ste už podľa môjho Instagramu zistili, že mi zachutila Cascara. Je to šupka, ktorá obaľuje kávové zrnko takže pripravím si čaj ale vlastne je to káva. Má celkom vysoký podiel kofeínu a antioxidantov a 
chutí výborne. Často ju pijem ráno len tak s troškou cukru ale minule som si povedala, že skúsim s ňou vymyslieť aj niečo zaujímavejšie a tak som tam prihodila čo som mala doma. Škoricovú chuť mám v zime rada a ak aj vy, smelo do toho.

Na 1 hrnček teplej Cascary potrebujte:
2 lyžičky Cascary (6 gramov)
1 lyžičku nakrájaných sultániek
1/2 lyžičky mletej škorice
trošku trstinového cukru alebo medu podľa chuti
šťavu z citróna

Cascaru, sultánky a škoricu zalejeme 200ml horúcej vody a necháme vylúhovať asi 5 minút. Následne čaj precedíme cez jemné sítko a dochutíme podľa chuti troškou cukru a pár kvapkami citrónovej šťavy.

RELATED POSTS

3 komentáre

 1. Odpovedať

  Michala

  10. februára 2017

  chuti tento napoj po ceresniach alebo po kave ?? a opat otazka moja najcastejsia, kde ju kupujes? ja som o tom este nikdy nepocula.

 2. Odpovedať

  Kai Mitt

  10. februára 2017

  Miska,ja tam citim kavu ale nie je to vyrazne 🙂 A ja som ju kupila vo Five points kaviarni v Bratislave ale viem,ze sa da zohnat aj na inych miestach 😉

 3. Odpovedať

  Michala

  20. februára 2017

  Ďakujem pekne 🙂

LEAVE A COMMENT