Čo mi dalo 30 rokov života + výlet do Štiavnických vrchov

Na konci leta sa mi konečne podarilo vypadnúť z Bratislavy. Síce to boli nakoniec iba necelé 3 dni (ťažko si zorganizovať voľno s mojim manželom) ale o to boli krajšie. Požičali sme si auto a vyrazili sme smer Banská Štiavnica (so zastávkou v Trnave lebo som nezbalila plavky :D), na nič pripravení a nechali sa unášať prúdom. Objavili sme najlepší kemp Konibar, chodili sme sa nekúpať do tájch a konečne som nás dostala aj na menší výstup. V takéto happy dni sa vždy zamyslím nad životom, nad tým či žijem v rovnováhe a aj keď leto bolo po mojich narodeninách pár mesiacov kritické, musím priznať, že momentálne mi je lepšie ako kedykoľvek predtým 🙂 A tu je 10 dôvodov prečo to tak je, u mňa teda až po tridsiatke:
1. To najdôležitejšie, získala som sebavedomie. V škole šikanované dievčatko, ktoré bolo vždy iné ako ostatné dievčatá zistilo, že vlastne tá inakosť je fajn a môže mi byť jedno čo si o mne kto myslí 😉 Čím viac si verím, tým viac ľudí ma chce spoznať a tým si ešte viac verím, ide to ruka v ruke. Naučila som sa vyzdvihovať na sebe veci, ktoré mám rada a stotožnila sa s tým čo sa mi nepáči a nemôžem to zmeniť.

2. Viem čo chcem robiť! Alebo sa aspoň uberám dobrým smerom. Po dvatsiatke som bola stratená a nevedela som čo so mňou bude. Tým, že som sa viac počúvala a rástla mi odvaha, dostala som sa k tomu čo ma baví a práca je mojim hobby. Sama som zvedavá kam ma to až zanesie.

3. Mám vlastné hniezdo. S manželom sme si po nekonečnej dobe kúpili byt. Hneď druhý v poradí pri našich obhliadkach, keď som do neho vošla tak som sa rozplakala. Cítim sa tu super pretože je náš (no a našej banky :D), je  tu zeleň, kľud, oproti milovaný Grin Grin či po novom na rohu Pán Králiček. Pešo 15 minút do centra, 15 minút na trh, čo viac môžem chcieť 🙂
4. Zistila som, že k životu potrebujem minimum vecí a lesswaste koncept ma robí šťastnejšou. Som na seba hrdá a mám pocit, že robím niečo zmysluplné. Možno ten môj jeden sáčok nezachráni planétu ale ja budem žiť s pocitom, že som spravila to čo bolo v mojich silách. 

5. Predali sme auto. Možno zvláštny bod ale nemenila by som. Chodím väčšinou pešo, na dlhšie vzdialenosti používam MHD. Cez leto aj môj secondhand bicykel ale mám defekt a ešte som sa nedostala k oprave. Auto mi chýba iba keď sa spontánne rozhodneme niekam vyraziť ale v tom prípade si ho môžem požičať. Nezaberá miesto na chodníku pred domom a o starosť menej.

6. Obklopujem sa ľudmi, od ktorých sa chcem niečo naučiť, na čele s mojim manželom. Priateľov nemám veľa a viem, že ani nebudem keďže som introvert. Ale za to si cením tých čo mám. Sú to všetko šikovní mladí ľudia, ktorí ma veľmi inšpirujú. Človek je veľmi ovplyvňovaný svojim okolím a preto dbám na to s kým trávim svoj čas.
7. Pochopila som, že spoločnosť je taká ako väčšina ľudí v nej a aj viem, že ich nezmením. Nenadávam celý deň na to aký je život ťažký a nesťažujem sa ale začínam od seba. Štát nie je všemohúci a nespraví za nás všetko. Začať môžte minimálne svojim okolím. Pravidelne chodím zbierať odpadky a špaky okolo baráku, poviem chlapcom čo tagujú na našu bránu, že to nie je frajerina a umyjem to po nich, … Od maličkostí, ktoré si možno všimnú aj tvoji susedia až možno časom po veľké veci.

8. Nie je mi trápne ísť si sadnúť sama do kaviarne, na obed či kľudne ísť do Clubu. Je to môj život a ja sa chcem zabaviť či relaxovať kedy chcem a ako mne je príjemne. Doteraz rada spomínam na výlet do Prahy kam som išla sama a úplne som si ho užila podľa seba. 

9. Väčšina vecí ide lepšie s humorom. Treba sa vedieť na sebe zasmiať a netreba brať všetko tak vážne. Ja sa doma s manželom smejem od rána do večera a nič nie je uvoľnujúcejšie ako úprimny smiech. 

10. Rovnováha. To je podľa mňa najdôležitejšie. Ak je niečoho veľa, nie je to dobré. Keď som veľa doma, mám tendenciu upadať do depresií, ak behám iba po vonku, nevenujem sa ničomu inému. Keď je veľa mesta, treba zbehnúť do prírody a ukľudniť sa. Takisto ak je veľa práce, treba si vedieť oddýchnuť. A takto je to so všetkým. Často bilancujem na hranách ale ak si držím rovnováhu, vtedy som naozaj šťastná. A čo vy? Čo vás robí šťastnými?

Tip: Tieto zákusky boli naozaj chutné, inak kuchyňu v Banskej Štiavnici nedoporučujem 🙂 Alebo neviem o niečom o čom vy viete? 😉

16. augusta 2016

RELATED POSTS

4 komentáre

 1. Odpovedať

  suzie

  22. septembra 2016

  Perfektný článok 🙂 Ďakujem! V Banskej Štiavnici sme boli aj my nedávno – krásne mesto, úžasná príroda a gastronomické peklo, nie si sama ;)) travelissimo.sk

 2. Odpovedať

  Kai Mitt

  24. septembra 2016

  Dakujem Suzie ja za to,ze si si ho precitala! 🙂 s tym peklom teda suhlasim ale ja dufam,ze nabuduce nieco objavim co bude naozaj stat za to 😉

 3. Odpovedať

  danka

  28. septembra 2016

  krásne fotky a aj slová (výborne sa čítali), veľmi sa stotožňujem a mnoho vecí tiež tak cítim ♥

 4. Odpovedať

  Kai Mitt

  29. septembra 2016

  Tak to ma velmi tesi Danka a samozrejme dakujem za tvoj komentar. Je dobre citat feedback od citatelov 🙂

LEAVE A COMMENT