Jahodová ovsená kaša s kešu orieškami

Malá ukážka toho asi ako vyzerajú moje rána. Väčšinou si pripravujem na raňajky chlebík alebo vajíčka. Kaše si pripravujem skôr v zime ale včera som kúpila veľmi zlý chlieb (vždy keď ho kupujem si poviem, že by som nemala) a tak som vytiahla zásoby ovsených vločiek, manželove nedopité mlieko a mrazené jahody, ktoré som si bola nazbierať na poliach v Dunajskej Lužnej, mňam! K tomu tymiánovo-mätový čaj (ktorý je výborný na trávenie a stala som sa na ňom závislá) a na celý deň som si pripravila vodu s citrónom, medovkou a mätou. 

Vstávam väčšinou o ôsmej a kým sa dostanem k raňajkám, je už väčšinou deväť 🙂 Hanička vylehuje na gauči, ja si zapínam notebook a pripravujem niečo pod zub aby som mohla začať pracovať. Tento krát som doma našla toto:
4 lyžice jemných ovsených vločiek
hrsť mrazených jahôd
trošku rastlinného mlieka
kešu oriešky
1 lyžičku medu
semienka na posypanie

Do hrnca nasypeme mrazené jahody a pridáme trošku vody. Na miernom ohni necháme 2-3 minúty dusiť. Jahody rozmačkáme a do sirupu, ktorý nám vznikol pridáme ovsené vločky a pridáme mlieko aby sme mali konzistenciu kaše. Pridáme nadrvené kešu oriešky, minútu povaríme a môžme nakladať do misky. Polejeme medom a pridáme ďalšie oriešky, konopné semienko, chia semienka či včelí pel, medze sa nekladú. Dobré ráno 🙂

To, že mi kaša ladí s pyžamom je naozaj iba náhoda, ale milá 🙂

RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT