8 TIPOV AKO ZAČAŤ JAR ZDRAVŠIENa začiatok jari čakám vždy presne od prvého zimného dňa. Viem, že aj zima sa dá užiť ale ja osobne som typický teplomil. Celú zimu som zakuklená a nič sa mi nechce ani za ten svet!

Preto si ani nedávam nikdy novoročné predsavzatia. Ako niekto môže vydržať chudnúť keď jediné čo dostať sú zemiaky a kapusta? Alebo začať cvičiť keď príležitosť k tomu je iba vo fitku? Naozaj nič pre mňa. Ja som si pekne počkala na jar a môžem začať na sebe pracovať. Mám pre vás pár tipov, ktoré sa ja chystám aplikovať a možno sa v niektorých nájdete aj vy:

1. 3x A DOSŤ
Posledné roky som si myslela, že ako dobre robím keď jem 5x denne. Pre mňa osobne, omyl. Stále myslím na jedlo, na to kedy už si budem môcť dať ďalšie a z malých porcií som sa dopracovala k tomu, že som jedla 5 normálnych porcií jedál. Stále som bola hladná a snorila som po byte. Otrok jedla. Stačilo a vraciam sa k starým dobrým trom porciám jedla. Teším sa na pomalé raňajky, výživný obed a ľahkú ale sýtu večeru. Źiadne uzobkávania. Chystám sa nechať sa vyhladovať kým sa najem, pretože naozajstný hlad cítim tak raz za mesiac. O tom, že tieto jedlá budú zdravé ani nemusím písať.


2. POHYB MÔJ NEOBĽÚBENÝ
Áno, je to vonku! Nerada cvičím. Chodiť von hrať basketbal asi v 14tich rokoch som chodila iba kvôli pekným kamarátom a na strednej som chodila na telesnú pre oslobodených 😀 Toľko k mojim športovým aktivitám. Nie, nechystám sa začať chodiť do fitka a po večeroch jesť tvarohy. Rada by som sa však naučila mať rada šport ako taký. Jedeň deň vytiahnuť bicykel, druhý skočiť na plaváreň a ďalší zobrať napríklad tu loptu a ísť si zahádzať na kôš. Pretože moja jediná aktivita je momentálne chôdza. Najviac sa však neviem dočkať jogy v Medickej záhrade! Konečne to mám 5 minút od domu, budem tam pečená, varená 🙂

3. SLNKO A VZDUCH
Ráno vytiahnuť rolety v oknách (aj keď bývame na prízemí a nemáme ešte kúpené závesy) a vyvetrať byt. To je základ dobrého začiatku dňa. Toto vôbec nerobím! Ale, idem do toho. Viac slnka a vzduchu do bytu ale aj mňa dostať viac von. Na prechádzky, pomôcť v záhradke či len tak si ísť sadnút na lavičku do krásneho parku hneď za domom namiesto pozerania do televízoru. Žiadne extrémne opaľovania cez leto však neplánujem, všetko s mierou. Hlavne treba načerpať vitamín D.


4. KĽUDNE SPAŤ, OD-DO
Najlepšie sa človeku spí keď chodí spať a vstávať v tú istú hodinu každý deň. Ja som robievala krátky-dlhý týždeň a momentálne ani vstávať nemusím takže pre mňa to bude naozaj oriešok. Ale zavelila som si, že pôjdem do postele o 23:00 (ako by povedal môj muž, so sliepkami) a chystám sa spať sladkých 8 hodín. Čo však je dôležité, hodinu predtým už odložím notebook s mobilom do vedľajšej izby a namiesto toho zoberiem knihu do ruky alebo prinútim za mňou toho muža prísť 😀

5. VEĽA A PRITOM MÁLO VODY
Túto zimu mi robilo problém piť dosť vody. Keďže nemám kuchyňu, ani ma nenapadlo pri práci ísť do kúpeľne naliať si pohár. Včera som si kúpila krásny džbánik s korkovým vrchnákom a prvé čo ráno spravím je, že ho zoberiem a nalejem si do neho 2l vody s citrónom alebo pomarančom a do večera sa budem musieť prinútiť ho vypiť. Keď k tomu pridám ešte ranný čaj a kopu tekutín z ovocia a zeleniny, som za vodou.  Ale tak ako by som rada vypila veľa vody, tak by som aj rada minula málo vody pri sprche. Trvá mi ráno väčnosť kým sa vyšmodrchám zo sprchy a preto si musím nájsť tip ako to obmedziť. Asi začnem stáť na jednej nohe.

6. VZŤAHY
Na tomto som začala makať už pred pár mesiacmi. Keďže som bola celé moje detstvo a dospievanie pre väčšinu ľudí čudná, tak som na nich časom začala kašlať. Spoznala som môjho muža a ten mi stačil. Uvedomila som si, že sa však musím osamostatniť a tak som sa začala snažiť otvárať sa trošku ľuďom. A, som nadšená! Možno som stále tá divná ale itak som spoznala úžasných ľudí, ktorí ma bavia a dúfam, že aj ja ich 🙂 Nikdy by som napríklad nešla von s cudzím človekom a už sa mi podarilo zoznámiť sa s tromi z vás, čo je pre mňa úžasný pocit, ďakujem že vás mám!


7. KONÍČEK NECH JE PRÁCOU 
Viem, že blogom nebudem zarábať, ani sa o to nesnažím 🙂 Musím však zapracovať na tom aby som konečne prišla na niečo čo ma bude živiť a bude ma to popritom baviť! Úprimne, mám na to mesiac 😀 Takže z hlavy sa mi parí a ja špekulujem nad tým čo rozbehnem. Preto som predsa odišla z práce 🙂 Ja veľa peňazí nepotrebujem, skôr by som ich vymenila za samostatnosť a môcť stále pracovať  na sebe a hlavne na mojom sebavedomí. Pretože to je momentálne stále na mínusových číslach 😀 Takže držte palce!

8. POČÚVAŤ SRDCE
Po čom najviac túžite? U mňa to bolo vždy cestovanie. Pred rokmi som si sen splnila a keď som sa vrátila tak to postupne zaniklo. Vždy sa našlo niečo dôležitejšie a hlavne som sa snažila chovať zodpovedne. Prestalo ma to však baviť a toto leto sa plánujem vrátiť do Španielska a možno objaviť Portugalsko. Objaviť nové miesta, spoznať nových ľudí a hlavne…nevedieť čo ma čaká ďalší deň. Tento pocit ma pri cestovaní najviac zaujal. Keď milión krát niečo nevyšlo a nám neostávalo nič iné ako prespať na pláži alebo sme sa celú noc túlali mestom a počúvali pod oknami francúzske šansóny, ktoré si púšťala stará pani doma. Už sa neviem dočkať ako o tom píšem!


Máte aj vy zoznam vecí, na ktorých by ste radi zapracovali? Budem rada ak o nich napíšete a môžme sa vzájomne podporovať. Mňa máte pod dozorom, takže ja sa vykrúcať nechystám 😀

RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT