RECENZIA:MONDIEU,BRATISLAVA-STARÉ MESTO


Ooo,Mondieau. V nedeľu sme sa s kamarátkou vybrali na raňajky. Nakoniec z toho bol brunch a bola som najedená ešte poobede 🙂 Ak neviete či chcete niečo zdravé alebo by ste chceli strašne zhrešiť, toto miesto je pre vás ako stvorené. My sme síce zástankyne zdravej stravy ale teda, trošku sme sa aj odviazali. Však pozrite na ten plný stôl chutných jedál! Toto francúzske bistro si musíte zamilovať.
Ak si dobre pamätám, Mondieau tu na trhu nie je veľmi dlho ale už si našlo takú obrovskú klientelu, že vždy keď sem prídem, majú celkom plno. To je určite známkou toho, že budú v niečom výnimočný a kvalitný. Tak aj je. Najväčší výber raňajok v Bratislave, podľa môjho názoru. Všetky jedlá chutné, zaujímavé kombinácie a ešte k tomu pekná prezentácia, tak to má byť.  Vidno, že je to tvorené s láskou. Vedeli ste napríklad, že všetko vymýšľa žena pre svojho muža aby sa chutne najedol? Milé!

A čo sme si teda dali? No, pravdupovediac sme to úplne nechali na obsluhu a dostali sme na stôl 4 famózne jedlá. Najviac nám teda obom chutilo pšeno nasladko. To bola pecka! Ja som však iba dojedala a preto si to musím nabudúce dať znova celé. Osobne som si za to pochutnávala na omelete s mozzarellou a paradajkami. K tomu šalátik a chlebík. Omeleta bola tenká a jemná ako má byť, výborné. 

Po týchto dvoch jedlách sme teda boli prejedené ale oči ešte chceli a tak sme si dali croissant, palacinku s makom a keďže som nikdy nejedla ospevovaný francúzsky toast, tu som si ho musela dať (kde inde predsa). Bol jemný ako obláčik a veľmi chutný spolu s javorovým sirupom aj šlahačkou. Tomu sa naozaj povie nedeľný hriech. A teda palacinka s makom, takáto kombinácia by ma teda nenapadla ale bolo to dobré, ako makový koláčik. Hlavne si ich palacinky môžte objednať aj v špaldovej verzii s ryžovým mliekom, čo veľmi oceňujem. 

K tomu všetkému sme si dali ešte výborné kávičky, ktoré pripravujú z vlastne upraženej kávy Mondieau. Ja som mala cappuccino a kamarátka espresso takže nás to dobre ráno nakoplo. Neodolali sme ani pomarančovému freshu a smoothies. Áno, boli sme tam veľmi dlho 🙂 Mali sme jahodovo-kokosové a ja som si dala omega3 smoothie, v ktorom bolo avokádo, banán a jablko. Dobre, priznávam už sme to naozaj nedopili! Ale itak boli výborné. V normálny deň by mi možno len to smoothie stačilo doobeda lebo bolo veľmi husté, musím vyskúšať 🙂

Ak sa inak zaraďujete medzi čokofilikov, tak to je tiež jeden z dôvodov aby ste navštívili toto miesto. Pretože čokolády tu tečú prúdom! Stačí len ochutnať 🙂 K tomu si môžte dať jednu z krásne farebných makaróniek alebo koláčik. Všetky si vlastnoručne pečú takže myslím, že neobanujete. 

No a priestor vám ani nakoniec nemusím opisovať, vidíte tu krásnu atmosféru sami. Pekné farby, kombinácia dreva a čiernej farby, doplnené starým nábytkom, rastlinkami alebo papierovými Uashmama vreckami. My sme boli na Laurinskej a možno práve kvôli tomu hornému poschodiu ho mám aj osobne radšej. Mám rada otvorené priestory. A čo vy? Do ktorého Mondieau chodíte radšej? 

Mondieu, Laurinská 7, 811 01 Bratislava

RELATED POSTS

2 komentáre

 1. Odpovedať

  Michala

  17. marca 2016

  Ja do toho na Laurinskej. Velmi sa mi paci ten priestor.

 2. Odpovedať

  Katarina Mittakova

  19. marca 2016

  Tak to sme na tom rovnako :))

LEAVE A COMMENT