Overnight jablková kaša s dusenými čučoriedkami

Najlepšia vec, ak ste s tých čo nestíhajú raňajkovať, sú určite overnight kaše. Večer pripravíte do misky a ráno ako keby ste našli.  Nie je o čom 🙂 Moja najobľúbenejšia je jablková ale ak mám chuť ju niečim obzvláštniť, siaham po zásobách mrazených čučoriedok.  Tieto kaše sú super vec ak sa ráno ponáhľate do práce. Hodíte pohár do kabelky a môžte utekať. Ale určite poteší aj tých, ktorí si ju pripravia v kľude cez víkend 😉

Na 2 poriadne porcie budete potrebovať:
100g ovsených jemných vločiek
2 lyžice chia semienok
400 ml mlieka
hrsť hrozienok
2 zelené kyslé jablká
200 g mrazených čučoriedok
1/2 citróna
2 lyžičky medu
semienka podľa chuti (nie je nutné)

Večer si pripravte misku, do ktorej vsypete ovsené vločky, chia semienka a hrozienka. Nastrúhajte do toho 1 jablko, pridáte 1 lyžičku medu, trochu šťavy z citróna a zalejte mliekom. Ak chcete, pridajte ešte semienka podľa chuti pre vyššiu výživnosť. Zmes premiešajte a misku odložte prikrytú do chladničky. Položte si menší hrniec nad plameň. Vsypte do neho mrazené čučoriedky a pridajte lyžičku medu. Miešajte kým sa med nerozpustí a na nízkom plameni duste prikryté 5 minút. Nakoniec do zmesi pridajte trošku šťavy z citróna a odložte bokom. Ak čučoriedky vychladnú, tiež ich odložte do chladničky. 

Buď si tovšetko ešte v ten večer pripravíte do pohárov alebo len ráno vyberiete misky a spojíte. Ja si navrch ešte pridávam nastrúhané jablko (polovicu do jedného, polovicu do druhého). Ale to už je na vás 😉 Môj tip na záver je pripraviť si večer iba kašu a až ráno pripravovať čučoriedky. Ešté teplé ich pridať do pohárov a zamiešať. Tak má kaša najlepšiu teplotu keďže sa ešte stále rada ráno zahrejem 🙂 Dobrú chuť!

Follow my blog with Bloglovin

RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT