Zdravé smoothie z červenej repy a malín

V zime potrebujeme do seba dostať veľa vitamínov ale niekedy je to celkom obtiažne keďže nie je dostatok čerstvej zeleniny či ovocia. Preto som si vymyslela smoothie, ktoré pozostáva zo zeleniny, ktorú v januári zoženiete všade. A keďže nie každý si pochutná na čisto zeleninovej verzii (ako napríklad ja), pridala som mrazené maliny, ktoré máte možno od leta v mrazničke 🙂 A ak náhodou nie, dajú sa veľmi jednoducho zohnať v každom obchode. Zázvor v smoothie vás príjemne nakopne, citrón ho oživí a med je plný antioxidantov a minerálov, takže smelo do toho!

Približne na 1 liter tohto zdravého smoothie budete potrebovať:
1 červenú repu (200g)
1 jablko (200g)
1 karotku (50g)
200g mrazených malín
polovicu citróna
približne 2cm kúsok zázvoru
1 lyžicu medu
1 lyžicu konopných semienok (nie je nutné, pridané kvôli výživnosti)
0,5 l vody

Očistite červenú repu, jablko a mrkvu od šupiek, nakrájajte ich na menšie kúsky a vhoďte do mixéra. Pridajte mrazené maliny, nakrájaný očistený zázvor, med, konopné semienka a vodu. Všetko poriadne pomixujte, minimálne 1-2 minúty. Ochutnajte a podľa chuti si ešte smoothie doslaďte alebo pridajte zázvor. Ak nemáte radi textúru smoothie, môžte si ho precediť cez sítko. Ak vám to nevadí, rovno servírujte do pohárov. 

TIP: Smoothie ozdobte včelím peľom, konopnými semienkami alebo žeruchou. Všetko z toho pridá na lákavosti ale aj výživnosti. 

RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT