Šťavnatý vegetariánsky sendvič

červená repa
Chlieb jedávam veľmi často. Je to pre mňa úplne dokonalá potravina, ktorá sa dá použiť na tisíc spôsobov. A toto je jeden z nich. Šťavnatý, chutný a plný zeleniny. To sú moje tri podmienky, ktorých sa držím takže ak by ste mi ponúkli taký maslový chlieb so šunkou, veľmi by ste u mňa nepochodili. Viem, že v zime veľa vody nenamútite čo sa týka čerstvej zeleniny ale nevadí, stačí trošku zaimprovizovať a máte chutnú desiatu či olovrant. Ak som vás inšpirovala, poďte do toho!

Na 2 sendviče budete potrebovať:
2 krajce chleba
čerstvý prírodný mäkký syr
1 červenú repu
kúsok poľnej uhorky
zelené listy podľa chuti

červená repa

červená repa

Odkrojte si  2 väčšie krajce chleba a prekrojte ich na polovicu. Rozohrejte si grilovaciu panvicu a narýchlo si chlebíky opečte aby boli chrumkavé. Na spodný kúsok sendviču natrite hrubšiu vrstvu čerstvého syru. Červenú repu si ošúpte, nastrúhajte na hrubom strúhadle, vytlačte šťavu (ktorú určite nevylievajte ale radšej vypite) a poukladajte na syr. Následne poukladajte nakrájané kúsky uhorky, zelené listy a vrchný krajec chleba. To je všetko, je to jednoduché, rýchle a trošku do oživí každodennú dilemu (aspoň moju) ,, s čím si dám dnes chleba,,. Dúfam, že vám bude chutiť 🙂

červená repa

Tip: Ak je červená repa v sezóne (nie je skladová), snažte sa ju kúpiť aj s listami, ktoré môžte taktiež použiť do sendviču a nemusíte nič zbytočne vyhadzovať. 

červená repa
červená repa

Tento kratučký recept nájdete aj v novom čísle F.O.O.D., pre ktorý bol vytvorený 🙂


RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT