RECENZIA:ŽUFAŇA,BRATISLAVA-RUŽINOV

Ak si rád vychutnávaš raňajky niekde vonku ako ja, určite neprehliadni túto moju recenziu. Prednedávnom som objavila jedno veľmi milé bistro, ktoré je otvorené iba chvíľu ale za ten čas už získalo kopu priaznivcov a ja sa radím medzi nich. Nenazvala by som ho inak ako domáce! Prídeš do útulneho prostredia, obsluhujú ťa milé usmievavé dievčatá a raňajky si tam vyberie naozaj každý 🙂 Čítaj ďalej a uvidíš sám.

Áno, toto sú raňaje (ako hovorieva aj môj manžel ) ale aby ste sa nemysleli, to nie je ani zďaleka všetko. Ak máte radi sladké, každé ráno si môžte vybrať z dvoch druhov ovsených kaší alebo ochutnať koláčik. Pre tých čo uprednostnia radšej na ráno chlebík, v Žufani majú nátierky od výmyslu sveta. Ale pozor, ten chlieb si pečú vlastný (dokonca niektoré dni aj kváskový), takže palec hore! No alebo si nakoniec vyberiete niečo z našich klasických slovenských raňajok. Praženicu, párky, dokonca aj chlebík vo vajíčku, domáci tvarohový krém či krupicovú kašu.  Jedlá, ktoré si naozaj uvaríte iba doma alebo vám ich pripravia tu. Musím postupne všetko ochutnať, ešte že to mám blízko od domu 🙂


Pre tento krát som sa rozhodla vyskúšať brusnicovú ovsenú kašu s arašídovým maslom. Vegánska, sladená prírodnými sladidlami a hlavne, strašne chutná! To orechové maslo by ma nenapadlo použiť a asi sa nechám nabudúce inšpirovať. Hlavne si môžte vybrať 2 veľkosti takže si raňajky môžte prispôsobiť tomu ako veľmi ste hladní. Ja som bola málo, keďže som bola ešte trošku neprebudená a úplne mi stačilo pretože kaše sú sýte. K tomu som si dala ešte brusnicový špeciál a bola som spokojne najedená. 

To môj manžel je úplne opačný raňajkový typ. Najviac mu spravíte radosť dobrou praženicou a čerstvým freshom, a tak si aj objednal. Túto praženicu som už minulý krát ochutnala aj ja a musíme spolu uznať, že je naozaj výborná (mne len pri nej chýba trošku zeleniny, ťažko so mňou, tá musí byť pri každom mojom jedle). Milujem však praženičky s takouto tekutou konzistenciu pretože sa do nej výborne namáča chlebík, takže v tomto top 🙂  A fresh, ktorý bol pomarančovo-grapefruitový takisto. Nie je na ráno nič lepšie ako čerstvá ovocná šťava.


Po raňajkách sme ešte chvíľu ostali, aby som si dopila čaj a tak som si poriadne prezerala lístok a zistila som, že majú aj kopu nápojov, ktoré super znejú a určite stoja za to. Majú dobrú kávu, veľa výborných čajíkov (páčil sa mi  nápad s kamarátskym čajom), bio limonády a zazrela som tam aj nejaké vitamínové bomby. No a ani v nápojoch nesklamali s klasikou a pripravia vám aj kakao! Dúfam, že ho podávajú práve v týchto šálkach s krtkom, ktoré nesmierne zaujali moju pozornosť, veľmi milé. A keď už tu takto spomínam krtkov (čo by som v recenzii naozaj nečakala), nájdete tu aj detský kútik s kopou hier a kníh takže ak máte deti, šup sem s nimi, určite ocenia práve domáceho miláčika či  spomínanú krupicovú kašu 😉

Nemôžem však určite zabudnúť, že v Žufani sa nielen dobre naraňajkujete ale určite sem môžte zbehnúť na obed kedy vás budú čakať teplé polievky a obedový špeciál 🙂 Miesta tam majú pre každého dosť no podľa mňa sa vám bude úplne najlepšie sedieť v zadnej obývačke, kde na vás čaká aj posteľ (ak by ste sa veľmi prejedli).  Takže kto skôr príde, ten má, odporúčam poponáhlať sa! Ale keď už budete tam, nikam sa nežeňte a radšej v kľude vychutnávajte 😉 Dobrú chuť!

Žufaňa bistro, Dulovo námestie 4, Bratislava

RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT