CHUŤOVKA,BRATISLAVA-RUŽINOV


Minulý týždeň som vyhrala od Paťky a Vlada z  Máme radi jedlo poukaz na návštevu Chuťovky. Kým som žila v Ružinove (a to nebolo krátko), nikdy som nevedela kam sa vybrať na obed. No, teraz by som už veru vedela! S manželom sme sa rozhodli, že tam skočíme na skorú nedeľnú večeru a boli sme veľmi milo prekvapený. Čítajte ako bolo a na čom sme si pochutnali.


Na začiatok som si objednala šalát s citrónovo-medovým dressingom a rybím filetom. Nakoniec sme si ho dali spoločne ako predjedlo pretože by som to všetko sama asi nepojedla. Šalátik bol veľmi chutný, nie zbytočne premočený dressingom (to naozaj nemám rada) a posypaný orieškami čo by nemalo nikdy chýbať. K tomu bylinková ciabatta a kúsok filetu z rybky, dokonalé prepojenie. 
Ako hlavný chod som si objednala zemiakové gnocchi s pomodoro omáčkou a manžel neodolal mixu grilovaných rebierok a krídelok na dreve s tromi druhmi omáčok, z ktorých mu najviac chutila medovo-horčicová. K tomu si objednal nealkoholické pivko, keďže bol autom a pochvaloval ho (čo si budeme hovoriť, nealko pivo nie je vždy dobré). No, poviem vám, oblizoval sa až za ušami a nejaké zvyšky si ešte vychutnáva teraz doma 🙂 Ja som bola s mojim jedlom veľmi spokojná, chutilo to presne podľa mojich chutí a v omáčke nechýbala kopa zeleniny. Celkovo ma potešilo, že ako priaznivec nemäsových jedál si mám z.čoho vybrať aj v takomto type reštaurácie. Len veľká škoda, že nám nezostalo v bruškách miesto na cisársky trhanec ako dezert, znelo to chutne. Tak snáď vyskúšame nabudúce 🙂
Čo sa týka polohy, pub je trošku zastrčený ale dá sa veľmi ľahko nájsť. Obsluha bola tiež veľmi milá a pozorná, na jedlo sme dlho nečakali a všetko potrebné sme mali hneď na stole (aj keď reklamné malé pútačky mohli vynehať) . Určite sa sem už veľa Ružinovčanov naučilo chodiť pretože pri našom odchode sme si všimli, že stoly boli už dosť obsadených a to rôznymi vekovými kategóriami čo sa mi páčilo. Zhrniem to tak, že Chuťovka je dobrý tip pre každého milovníka piva ale myslím, že ktokoľvek sem zavítata nebude mať problém si vybrať niečo chutné, tak ako my. Jediné malé mínus by som dala za chlebík, ktorý by mohol byť taký echt domáci, kopa semiačok a zrniečok. Ale to je moja osobná úchylka 🙂 Dúfam, že som vás navnadila a ked nabudúce nebudete vedieť kam na dobré jedlo, spomeniete si na moju recenziu. Dajte vedieť aké ste mali skúsenosti vy!
Chuťovka, Ružinovská 1/A, 821 03 Bratislava
Chuťovka Pub&Restaurant Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT