Celozrnné špagety s jednoduchou paradajkovou omáčkou


Milujem cestoviny, dokázala by som ich jesť každý deň. Z každej strany ale čítam a počujem koľko je v nich sacharidov a aký majú cestoviny obrovský glykemický index. Ja ich ale nezatracujem! Pokiaľ si občas uvaríme celozrnné cestoviny pripravené ,,al dente,, s omáčkou z úžasnych paradajok a posypeme troškou syru, určite sa nám nič nestane. Takže nebojte sa a kľudne si ich pripravte!


 Na 2 porcie budete potrebovať:
150 g celozrnných špagiet
0,5 kg čerstvých paradajok alebo 400 g konzervu s lúpanými paradajkami

1 strúčik cesnaku
1 cibuľu
hrsť bazalky
soľ a čierne korenie
syr typu parmezán 
olivový olej
šalát podľa vašej chuti
 chilli papričku (ak máte radi pikantné)


Dajte si variť dostatočné množstvo vody na cestoviny (minimálne 1 liter na 100 g cestovín) a nakrájajte si všetky suroviny aby ste mali všetko pripravené. Pokiaľ používate čerstvé paradajky, je dobré ak ich predtým minútku oblanšírujete vo vriacej vode s narezanými krížikmi na spodku paradajok a následne stiahnete šupku. Ak už skončila ich sezóna a kupujete ich v konzerve, stačí kúpiť tie s nenakrájanymi paradajkami, sú lacnejšie a ledabilé nakrájanie vám veľa času nezaberie. 

Takže ďalej, akonáhle vám zovrie voda, pridajte štipku soli, vložte do hrnca špagety a nechajte na nižšom plameni variť. Do väčšej panvice s vysokým dnom nalejte trošku oleju, pridajte bazalku, nadrobno nakrájanú cibuľku, cesnak a kto chce aj chilli papričku. Chvíľu orestujte a potom pridajte aj nakrájané paradajky. Všetky suroviny v panvici premiešajte, osolte, okorente a nechajte 5 minút povariť. 

Zatiaľ sa vám už určite uvarili špagety. Mali by byť ,,al dente,, čiže na skus, nič rozvarené nepotrebujeme. Spomínam to pretože čím máte cestoviny viac rozvarené, tým im stúpa už spomínaný glykemický index. Cestoviny vyberte rovno z hrnca do panvice s omáčkou, necedíme ani neoplachujeme. Premiešajte a ihneď servírujte na tanier, posypte nastrúhaným syrom a podávajte so šalátom. Ja som mala doma aj postarší chlebík tak som si ho ohriankovala a tiež nastrúhala na špagety. Viem, že veľa ľudí má problém s celozrnnými cestovinami, ktoré sú k tomu ešte aj trošku tvrdé ale ja som si rýchlo zvykla a už by som ich nemenila. Tak dúfam, že aj vy im prídete na chuť 🙂


21. októbra 2014

RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT