Medovo-mandľové palmiers


Cez víkend som pozerala úžasný gastro-cestovateľský dokument o Španielsku. Zostalo mi pri ňom smutno pretože som v tejto úžasnej krajine zažila najkrajšie obdobie v mojom živote. Tak som sa rozhodla, že vám sem hodím ,,recept“ na jednu z vecí, ktoré nemohli chýbať v mojom ruksaku keď som sa vracala naspäť do mojej rodnej vlasti. Na tieto sušienky som sa vždy tešila akonáhle som ich zbadala pri príprave čaju na desiatu. Tie z obchodu chutili samozrejme ináč ale tieto sú možno ešte lepšie, tak ochutnajte!


Slovo recept som písala v úvodzovkách pretože je to naozaj iba spojenie pár ingrediencií a pečenie. Je to skôr pochúťka, ktorú máte rýchlo hotovú ak máte chuť na sladké. Ak ju chcete vyskúšať, pripravte si:

1 plát lístkoveho cesta
4 lyžice medu
4 lyžice mandlí
biely smotanový jogurt
polovicu pomaranču

pomarančovú kôru

 Nachystajte si suroviny a vytiahnite si lístkové cesto z chladničky. Treba pracovať so studeným pretože ak sa vám veľmi oteplí, bude sa vám s ním ťažko pracovať (ako mne :)) Cesto natrite 3 lyžicami medu a posypte mandľami nasekanými najemno. A teraz tá najťahšia časť celého procesu. Začnite rolovať cesto z jednej strany do polovice a z druhej strany spravte to isté. Vznikne vám dvojitý slimáčik, z ktorého musíte narezať asi 1 cm široké kúsky. Ukladajte ich postupne na plech vystlaný papierom na pečenie a dájte ich piecť do vyhriatej rúry na 180°C. Pečte ich 15-20 minút ale radšej ich  po tej štvrť hodine sledujte pretože cesto môže vyzerať v jednu chvíľu nedopečene a keď sa pozriete o minútu, už je prihoreté. 


Palmiers dajte vychladnúť a pripravte si dip, do ktorého si ich môžte namáčať. Do misky vylejte jogurt, zalejte ho šťavou z polovice pomaranču, nastrúhajte z neho kôru a pridajte lyžicu medu. Premiešajte a máte hotovo. Je to všetko veľmi jednoduché takže to zvládne naozaj každý. Aj muži by mohli niečo také pripraviť svojim polovičkám do postele, napríklad 😉

RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT