Jesenné šošovicové ragú s pečenými gaštanmi a šampiňónmi


Neviem ako vy ale ja osobne nemám rada keď je slnka čoraz menej a stupne na teplomere klesajú a klesajú. Vtedy ma vie potešiť iba zopár maličkostí. Radosť mi najviac urobí horúce kakao, pečené gaštany a dobré jedlo. Tie dve posledné veci som spojila (kakao by sa veľmi nehodilo) a uvarila som si úžasné šošovicové ragú plnú gaštanov a húb. Ak sa chcete zahriať, vyskúšajte.

Gaštany majú nízky obsah tuku a sú užitočným zdrojom vlákniny tak ako šošovica takže so zeleninou a šampiňónmi ideálna kombinácia na sýty obed. A ak ste vegetariáni, máte v tomto jedle veľa bielkovín a hlavne železa, ktoré nám môže chýbať. Tak už treba iba navariť!

Na prípravu ragú budete potrebovať na 4 porcie: 

1 pohár suchej šošovice (pozor,deň vopred treba namočiť!)
100 g gaštanov (tiež najlepšie deň vopred namočené)
100 g šampiňónov (ak sú na vás huby ťažké,zameňte za ďalšie gaštany)
1 nakrájanú mrkvu
1/4 veľkého nakrájaného zeleru
1 cibuľu
2 strúčiky cesnaku
bobkový list
hrsť petržlenovej vnate
tymián
soľ a čierne korenie
olivový olej
500 ml vody alebo vývaru

Najlepšie bude ak si ako prvé upečiete gaštany deň vopred namočené vo vode. Ja si vždy pripravím väčšie množstvo aby som mohla polovicu zjesť rovno upečené a polovicu použila do ragú. Nožíkom vyrežte krížiky na šupku gaštanov, poukladajte ich na plech a dajtepiecť do vyhriatej rúry na 200°C na približne 20-30 minút. Každá rúra je iná, tak to občas pozrite a ochutnajte 🙂 Upečené a vychladnuté gaštany ošúpte a odložte bokom.


Nakrájajte nadrobno cibuľu a cesnak. Dajte si rozohriať olej a restujete na ňom cibuľu, mkrvu a zeler až kým nezmäknú, takých 10-15 minút. Ku koncu pridajte cesnak a minútu restujete so zeleninou. Nakoniec do hrnca vložte šošovicu, gaštany, šampiňóny, vodu, bobkový list, tymián, soľ a čierne korenie. Môžte namiesto vody použiť aj vývar, ja používam bio zeleninový bujón v prášku od Alnatura, zatiaľ najlepšie čo som našla keďže nemám čas na varenie vývaru a ani miesto na jeho skladovanie. Všetko spolu varte prikryté na nízkom plameni 20-30 minút kým nie je šošovica uvarená. Nakoniec natrhajte na ragú petržlenovú vnať a  môžte vychutnávať. Dobrú chuť!

21. októbra 2014

RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT