Bulgurový šalát so šošovicou plný brokolice a paradajok

 

Už dávnejšie som sa vás pýtala na surovinu, ktorú by ste radi videli v novom recepte na mojom blogu. Konečne som si našla čas a znovu som skúsila zaradiť bulgur do jedného z mojich pokusov. Pripravila som teplý šalát, ktorý by som nazvala pracovným. Keďže nerada míňam peniaze na obed vo fast foodoch tak sa snažím vždy niečo rýchle a výdatne deň vopred navariť. Väčšinou iba skombinujem obilninu (celozrnné cestoviny, ryža natural, jačmenné krúpy,…) so strukovinou, pridám zeleninku, všetko spolu povarím a rýchly obed je na svete!

 Takže ak aj vy neviete čo si zobrať do práce na obed, môžte si pripraviť na 4 porcie:

1 pohár suchej šošovice (pozor, deň vopred treba namočiť!)
1 pohár bulguru
800 g paradajok
6 cesnakov
2 jarné cibuľky
1 brokolicu
hrsť petržlenovej vňate
citrón
soľ a čierne korenie
olivový olej


Základom bude kopa miesta na sporáku. Vyberte 3 hrnce a do každého dajte variť 1 zo základných surovín. Podľa návodu na obale dajte variť bulgur v jednom hrnci a namočenú šošovicu v druhom hrnci až do zmäknutia. Do tretieho hrnca si nakrájajte cesnak a jarnú cibuľku a na troške oleja orestujte. Pridajte paradajky, osolte a 15 minút duste pod pokličkou na miernom plameni.

 Ešte zostala brokolica. Ja som ju uvarila na pare nad paradajkami. Ak ale nemáte nadstavec na parenie, môžte ju kľudne 3-4 minúty povariť vo vriacej vode. Chceme ju pekne chrumkavú takže žiadne dlhé varenie. Keď ju vytiahnete z hrnca, opláchnite ju v studenej vode, zostane vám krásne zelená. Na záver ak už je všetko uvarené už iba všetko pridajte k paradajkám, osolte, okorente a chvíľku ešte povarte aby sa nám chute dobre premiešali. Pridajte petržlenovú vnať a pokvapkajte citrónom podľa chuti, ja som ho použila celý. Už iba nabrať na tanier alebo zabaliť do dózy, dobrú chuť! A ak si toto jedlo vychutnávate doma, nalejte si k tomu aj dobré biele vínko 🙂

RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT