Celozrnné ovsené lievance plnené hroznom a poliate ovocnou šťavou

 

Moja úžasná zeleninárka už má vo svojom stánku niekoľko týždňov domáce hrozno. Kupujem si ho každý druhý deň na kilá, vždy keď mám chuť na sladké, zaženiem ho týmito bobuľkami. Stále som ale rozmýšľala ako by som ho mohla využiť v kuchyni a tak som sa včera rozhodla, že si pripravím lievance s hroznom poliate ovocnou šťavou. Mala som ich na obed, na večeru a ešte mi ostalo aj na nedeľné raňajky. Neviem sa dočkať ako zajtra vstanem!

Samozrejme toto nie sú klasické kysnuté lievance od našich babičiek ale snáď mi odpustíte, že som použila ten názov. Môžme ich nazvať aj celozrnnými sladkými plackami. A čo budete potrebovať? Píšte si ( na 12 placiek):

200 g celozrnnej ovsenej múky (môžte použiť akúkoľvek celozrnnú múku)
350 ml mlieka podľa chuti (ja som použila sójové)
1 zrelý banán
2 strapce hrozna
polovica zrelej hrušky
2 vajcia
1 lyžička medu
2 lyžičky škorice
2 lyžičky vanilkovej arómy
1 lyžička kukuričného škrobu
mandle na posypanie ( nemusí byť)

Do menšieho hrnca vložte bobuľky z jedného strapca hrozna a pridajte nakrájanú polovicu hrušky. Prilejte asi 1 dcl vody a duste ovocie na miernom ohni asi 10 minút. Zatiaľ si urobte cesto na lievance. Do misy vsypte múku a postupne pridávajte ostatné suroviny ako mlieko, roztlačený banán, vajcia, med, škoricu a vanilkovú arómu a všetko spolu zamiešajte. Ďalej  si pripravte hrozno do lievancov tak, že ho otrháte zo strapca a prekrojte na polovice. Komu vadia kôstky, môže ich povyberať. Je to trošku práca navyše, takže ak chcete, kúpte si hrozno bez kôstok 🙂 

Všetko máte prichystané, teraz už iba vybrať panvicu a na pár kvapkách oleja pečte lievance na miernom plameni. Stačia 2-3 minútky z jednej strany a minútku z druhej. Vždy keď si na panvicu nalejete cesto, poukladajte na to trošku hrozna a opekajte. Vychladnutú ovocnú šťavu rozmixujte ponorným mixérom a prepasírujte cez sítko. Šťavu, ktorá vám vznikla dájte znova na oheň a pridajte kukuričný škrob. Šťava sa pekne zahustí a vznikne sladká omáčka, ktorou si polejete lievance. Už iba poukladajte na tanier, môžte posypať mandlami a kto chce, môže kludne použiť to čo má na lievancoch najradšej. Ja som použila trošku domáceho džemu aby som neskazila tú chuť plnú ovocia. Prajem vám dobú chuť!

RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT