Sýta polievka plná jačmenných krúp a bielej fazuľky


Tejto polievke, ktorá pochádza z Talianska nechýba nič. Je to kombinácia obilnín, strukovín a chutnej zeleniny. Je ako stvorená na začiatok jesene kedy ja osobne už nevyhľadávam toľko šalátov a ovocia ale moje telo si začína pýtať niečo sýtejšie a hutnejšie. A keď je vonku sychravo tak ma táto polievka krásne zahreje. Čo  viac môžem chcieť.

Na 4 porcie tejto výbornej polievky budete potrebovať:

100 g jačmenných krúp
2 plechovky bielej fazule (ja som použila malé fazuľky aj veľké)
4 paradajky 
4 lyžice paradajkového pretlaku alebo pyré
1 cibuľu
2 strúčiky cesnaku
1 l vody 
2 hrste špenátu
pár lístkov bazalky
soľ a čierne korenie
olivový olej


Do hrnca si dajte variť jačmenné krúpy s 0,3 l vody a štipkou soli. Akonáhle vám voda začne vrieť, znížte plameň na minimum a nechajte variť krúpy pod pokličkou až do zmäknutia. Bude to trvať 20-30 minút. V tejto polievke budete potrebovať lúpané paradajky takže spravíme nožom krížiky na ich vrchu a dáme ich variť do vody, ktorá bude tak vysoko aby ich zakrývala. Počkáte kým nám voda začne vrieť a paradajky necháte variť iba minútku. Potom ich vyberte a ochlaďte studenou vodou. Šupku teraz veľmi jednoducho dáte dole. Následne paradajky nakrájajte na menšie kúsky. Ak sa vám nechce absolvovať tento proces, stačí ak si kúpite lúpane paradajky v konzerve ale v tom prípade vynechajte v recepte paradajkový pretlak.

Vo veľkom hrnci si na olivovom oleji osmažte nakrájanú cibuľu s cesnakom do sklovita. Potom pridajte 1 liter vody a keď vám začne vrieť pridajte uvarené jačmenné krúpy, fazuľu, nakrájané paradajky a paradajkový pretlak. Povarte približne 10 minút a nakoniec pridajte špenát s bazalkou. Varte iba tak dlho kým vám špenát nezvädne. Nakoniec polievku dochuťte soľou a čiernym korením a môžte podávať. Prajem vám dobrú chuť!

RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT