Hummus ako ho máme my doma radi


Hummus už v tejto svetovej dobe pozná asi každý z vás. Či už len z počutia od ostatných alebo si túto nátierku aj pripravujete. Ja hummus milujem. A úplne najviac na čerstvom pečive s pečenou červenou repou k tomu. Ak ste ho ešte nevyskúšali, je na to ten správny čas!


Na plnú misku hummusu budeme potrebovať:

1 konzervu cíceru
2 lyžice olivového oleju
1 lyžicu citrónovej šťavy
1 strúčik cesnaku
chilli papričku podľa chuti
štipku soli


A na pečenú červenú repu k tomu:
2 červené repy
olivový olej
1 lyžička trstinového cukru


Dajte si rozohriať rúru na 180C. Zatiaľ si ošúpte červenú repu a nakrájajte si ju na kolieska. Na repe sa mi páči, že zvonku nevyzerá vôbec vábne ale akonáhle ju ošúpeme tak máte chuť sa do nej zakúsnuť. Ale radšej si ju predtým upečme 🙂 Takže nakrájanú repu položte na alobal, pokvapkajte ju olivovým olejom a posypte lyžičkou trstinového cukru. Zabalte ju do alobalu a ten vložte do vyhriatej rúry a pečte kým nám krásne nezmäkne. Mne to väčšinou trvá hodinku ale môžte to skontrolovať aj skôr.


Tak a teraz ten hummus. Je to jednoduché, všetky ingrediencie vložte do mixéru a zmiešajte dokopy. Ak nemáte mixér, použite vidličku a silu rúk. Po minútke vznikne ľahko roztierateľná nátierka, ktorú si preložíme do misky a servírujeme s upečenou repou a čerstvým chlebíkom. Dobrú chuť vám prajem!

RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT